Jak vznikl Islámský stát...

11. 10. 2014 12:00:00
Muslimové vraždící muže, znásilňující ženy, vykupující západní zajatce od jiných islámských skupin a organizací... To je IS, ISIS, ISIL, všechno je to jedna velká organizace Islámský stát. Kde se vůbec vzal? Prapůvod hledejme samozřejmě v Mohammedovi, Koránu a šárie, tím se totiž jeho členové řídí. Základní kapitál jim pak, pokud to nevíte, dodal samotný Barrack Obama. Zopakujme si ten příběh o tom, jak "nejmocnější" prezident udělal školáckou chybu. A nebo to byl záměr?

Připomeňme si krutovládu v počátcích islámu. Mohammed, přesvědčený o svém proroctví nového směru, vypaloval celé osady a se svými svěřenci de facto ničil vše a všechny, co s ním nesouhlasili od Sýrie až po Egypt. A právě z jeho životopisů a z Koránu čerpají ti největší extremisté svojí inspiraci k násilí v současnosti. Po odmlce od začátku dvacátého století, která trvala pár desítek let, vznikl "svatý" terorismus, potažmo celé skupiny a všichni tito lidé se inspirovali právě Mohammedovým ničením. Případ IS, je však v tomto směru i tak velmi specifický.

Základ se vytvořil v Sýrii a vlastně se koneckonců mohlo jednat o jakési kouzlo nechtěného. Sýrii od roku 2000 vládne Bašár Al-Asad, vzdělaný vůdce. Druhorozený syn předchozího prezidenta přitom neměl svojí pozici zdědit, a tak jel studovat a následně pracovat na západ. Vystudoval doktorát v Damašku a odjel do Británie s cílem stát se očním lékařem. V roce 1994 však zemřel jeho starší bratr při autonehodě a on, po smrti svého otce a po změně ústavy o minimálním věku vládce, zasednul na místo prezidenta. V Sýrii vládla naděje na uvolnění režimu a Bašár byl zvolen i na druhé sedmileté období v roce 2007.

A protože se hlásí k součásti šíitské části muslimského obyvatelstva, k takzvaným Alavitům, nesnášela ho část obyvatelstva, takzvaní sunnité, kteří tvrdí, že to nejsou muslimové ale kacíři. A tak se proti Asadovi po nějaké době zvedla obrovská vlna nevole. Asad musel ve vládě přitvrzovat a v roce 2011 začala občanská válka a v roce 2012 už v zemi zuřily otevřené krvavé boje. A vzhledem k tomu, jakou silou jeho soupeři disponovali, musel se obrátit k ne úplně férovým krokům a přesně na to sunnité čekali. Po sérii chemických útoků začaly USA v čele s Obamou sunnitským povstalcům dodávat zbraně a humanitární pomoc. A Asad musel z těchto chemických ataků ustoupit a zbytek zásob zbraní odevzdat pod návalem výhružek od západu.

Zde udělaly USA zásadní chybu. Jedna věc je pomáhat "obětem" chemických útoků, pomáhat lidem, kteří nenávidí nevěřící a chtějí násilně převzít vládu nad národem, je věc druhá. A odlišná. Asadova snaha spočívala v nastolení rovnováhy v zemi. A protože se celé měsíce nedařilo radikály dostat pod kontrolu, nejspíše pro bezpečí obyvatelstva zahájil chemickou ofenzívu. Jistě, o život přišlo mnoho civilistů, ale stejně tak o život přišlo mnoho řadových Němců při dobývání Třetí říše, to je prostě válka.

Tyto metody však USA shledaly nepřijatelnými a sunnitům tak dodaly další zbraně a tím konflikt ještě zhoršily. Místo toho, aby po nepříliš příjemných rozhodnutích posílat armádu do míst s civilisty a odřezávat povstalce od jídla, elektřiny a vody, válka pomalu končila, vznikala zcela nová hrozba pod záštitou dodávek zbraní od Spojených států. Všimněte si, že mainstramová média hovoří o Asadovi jako o nechutném diktátorovi, co ale následovalo po hromadné pomoci od Obamy, o tom se jen tak nedočtete. A nikdo to nepřipomíná.

Z těchto povstalců totiž vzniklo velké teroristické uskupení, které pomocí amerických zbraní dobývá irácká a syrská města jedno za druhým. Vznikl Islámský stát, nebezpečný, vražedný a nepochopitelný teroristický blok, kterému pomáhá téměř celý muslimský svět. Nutno sice dodat, že financování nyní IS zajišťují dobytá ropná pole a obchodování se zajatci jakožto s jejich vykupováním, co je ale šokující, je fakt, že USA dodaly této ortodoxně muslimské společnosti celý základní kapitál.

Krom toho se IS těší nenápadné a neutichající podpoře od okolních islámských států, což nám také nikdo neřekne. To si musíte nejdříve přečíst Daily Telegraph nebo méně známé médium, abyste se to dozvěděli, ale Katar, Jemen či Saúdská Arábie dodávají členům IS zbraně. Západní pozorovatelé spatřily několik letadel schazujících zásoby nedaleko Tripolisu, kde mají islámské milice pevnost. Po pádu Lybijské vlády posílá katar zbraně přímo na letiště Misrata.

Není to však od Kataru nějaký šok. Katar je vojenským sponzorem muslimů z Hamásu a v minulosti taktéž podporoval třeba Al-Kájdu. A jak dále není úplně v podvědomí veřejnosti, zatímco na jedné straně Katar kritizuje postupy IS a vykládá ztráty vojenských sil při jeho potlačování, na druhé straně výrazně pomohl k tomu, aby se z anti-Asadistů stali nejen povstalci proti syrskému prezidentovi, ale aby se z nich stala militantská skupina plná odhodlání zničit ne-muslimský svět.

To je IS. Žádná náhodně vyvolaná skupina, ale organizace založená na úspěšném vybírání humanitární a zbrojní pomoci od USA, Kataru a dalších zemí.

A jakto, že to nechaly Spojené státy dojít tak daleko? Jedna možnost odpovědi tu je. Světem kolují totiž nové informace o tom, jak a kde Barrack Obama vyrůstal a jak byl vychováván. Možná mu z jeho výchovy mnoho nezbylo, ale byl vychováván právě v sunnitsko-muslimské rodině. To spolu souvisí, protože před nedávnem dokázal prohlásit i takový nesmysl: "Bojujeme proti ISIS, ale ne proti islámu, protože islám učí mír". (články o jeho islámské minulosti zde a zde)

A co víc, konkrétně se jedná o syna člena sunnitské skupiny, která nyní terorizuje Keňu (teror v nákupním centru loni, skoro 70 obětí, a letos přes 40 mrtvých v hotelích na pobřeží, pamatujete?). Všechno to jsou, mimochodem, informace, které na povrch vycházejí pomalu a postupně, protože hlava USA má přeci jen nějakou moc informace tutlat. Nicméně mnoho z těchto informací přinesla i samotná CIA, konkrétně přinesla je prohlášení některých bývalých agentů organizace. (zde a zde dva články anglicky)

Takže prezident USA, minimálně bývalý sunnitský muslim, dodal sunnitským povstalcům zbraně pro boj proti šíitským muslimům v Sýrii. Výsledek? Tisíce mrtvých šíitů, vraždy západních novinářů a humanitárních pracovníků a další desítky tisíc mrtvých Kurdů. Další desítky tisíc mrtvých nás ještě čekají. A tak se ptám, kolik těchto mrtvých mají na svědomí americké zbraně a kolik západních obyvatel bylo podřezáno americkými noži?

Autor: František Kubásek | sobota 11.10.2014 12:00 | karma článku: 32.65 | přečteno: 4482x

Další články blogera

František Kubásek

Jiří Drahoš versus HOAXy šířené hlupáky "nevědci"

Nikdy jsem neviděl tak jednoznačně nejlepšího kandidáta na cokoliv v ČR. Lidé ho popisují jako člověka s masarykovským charismatem a to bych jim více než 100 let věků, potřebného k tomu, aby Masaryka znali, netipl...

17.1.2018 v 5:36 | Karma článku: 39.86 | Přečteno: 2092 | Diskuse

František Kubásek

Že jsou příznivci Zemana burani? Tak to jste ještě nebyli v antizemanovské skupině

Antizemanovská skupina na facebooku je uzavřená, přesto přijímá členy asi na potkání, tedy jakékoliv, včetně těch, kteří nemají na prezidenta tak jednoznačný názor, jako mají oni.

7.12.2016 v 21:21 | Karma článku: 42.12 | Přečteno: 2980 | Diskuse

František Kubásek

Šokoval vás ve Slavíku Ortel? Mně spíš šokoval Pekař

Ortel - 2. místo v kapelách. Tomáš Ortel - 2. místo ve zpěvácích. Všichni cítíme, že než anketou kvality umělců je toto anketa názoru. Ale Stalo se. Ortel má stříbra. "Kmen" promluvil. A je to dobře. Je to názor hlasujících.

26.11.2016 v 23:52 | Karma článku: 42.43 | Přečteno: 2796 | Diskuse

František Kubásek

Fakt nechápu, proč se mlčí o policejních protestech ve Francii

Policejní protesty ve Francii asi nejsou tak důležité jako obsah programu soukromé televize Prima nebo metál. Média mlčí. Proč?

28.10.2016 v 22:03 | Karma článku: 40.38 | Přečteno: 1904 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Jirků

13 hlasů proti Babišovi si mezi sebou účastníci sněmu losovali

Jak zjistilo Rádio Jerevan, o nařízených 13 hlasů proti Babišovi nebyl s výjimkou jednoho žádný zájem. Odpor byl tak velký, že sněm musel nakonec přistoupit k losování s povinnou účastí.

18.2.2019 v 19:59 | Karma článku: 18.82 | Přečteno: 422 | Diskuse

Jan Dvořák

Prodražené štěnice z úřadu hejtmanky Jermanové

Předmětem mediálního zájmu je sporný výběr firmy, která se na úřadu Středočeského kraje postarala o důkladné prověření všech kanceláří, zda se tam ještě z dob nechvalné Rathovy éry nenacházejí štěnice, popřípadě minikamerky.

18.2.2019 v 19:41 | Karma článku: 11.28 | Přečteno: 236 | Diskuse

Luboš Zálom

AynRandCon Europe 2019: Individualismus ve věku kmenové mentality

V Praze se tento víkend konala evropská konference věnovaná Objektivismu, filozofii Ayn Randové. Akci organizovala evropská sekce Ayn Rand Institute za aktivní pomoci organizace Students for Liberty.

18.2.2019 v 14:16 | Karma článku: 11.24 | Přečteno: 171 | Diskuse

Petr Burian

Praktiky šíbra

Kateřina Valachová, ale i mnozí jiní drakobijci především z řad ČSSD, už dlouhodobě bojují proti věřitelům tzv. lichvářům. Vadí jim, že by měl dlužník platit své dluhy pokud možno i s úroky a penále, a to i v situaci, kdy nechce.

18.2.2019 v 13:37 | Karma článku: 24.60 | Přečteno: 529 | Diskuse

Jiří Strádal

Desatero Miloše Zemana

Chování našeho prezidenta mnohé z nás popuzuje. Je jen nahodilým mixem nezkrotných bezskrupulózních výstřelků nebo je provázáno nějakým společným principem?

18.2.2019 v 12:43 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 919 | Diskuse
Počet článků 167 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2718

Člen: 
Blok proti islámu
Islám v ČR nechceme

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof

 

 

Najdete na iDNES.cz