Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 3. října 2023 Bohumil

Oběti Charlie Hebdo oceněni za "nenávist k muslimům a jejich víře"

15. 03. 2015 11:00:00
Zavraždění redaktoři, kreslíři a jiní pracovníci časopisu Charlie Hebdo, který se zaměřuje na karikatury všeho okolo, včetně islámu, byli "in memoriam" oceněni coby "islamofoby roku". Ocenění předává Islámská komise pro lidská práva. Mluvčí této organizace ocenění okomentoval jako "udělení osobám veřejného života, kteří jsou známí svými poťouchlými výpady a projevy nenávisti vůči muslimům a jejich víře."

Zajímalo by mě osobně pár věcí. Celý svět po brutálním islámském útoku na redakci opakoval větu "Je suis Charlie." Znamená to, jak určitě víte: "Já jsem Charlie." Může mi tedy někdo vysvětlit, jak je možné, že je na světě tolik nenávisti plných rasistů, kteří svými slovy podporovali tyto výpady proti muslimům? Samozřejmě to myslím ironicky. Zajímalo by mě, jestli existuje podobná agresivní organizace, která podobně po jejich smrti kritizuje jejich velmi časté karikatury na téma křesťanství nebo judaismus? A také by mě zajímalo, zda tato pro-islámská organizace, která od EU inkasuje mnoho milionů, zaobírá svůj zrak směrem k problematickým imámům, kteří vedou řadové muslimy k násilí pomocí takzvaného "špatného" chápání islámu, které je vlastně též správné, nicméně jiné a pro společnost nepřijatelné.

Bylo by dobré, aby se tyto organizace zamyslely nad tím, proč na britských islámských školách vedou někdy děti k nenávisti vůči společnosti, o Židech mluví jako o prasatech a o demokracii jako o systému, který je chybný, děravý a odsouzený k zániku. Stejně tak, jako u nás se takové organizace nezamyslí nad mnoha nenávistnými kázáními místních imámů, se nikdo z těchto lidí nezaměřuje na mnohem intenzivnější nenávist z řad islámských duchovních v jiných zemích západní Evropy.

Přijde mi také jako veliká zbabělost, nechutnost, cynismus a bůh ví co ještě, že organizace začne po smrti tyto věcné kritiky všeho špatného odsuzovat až po jejich smrti, která přišla přesně z toho, co také kritizovali. Z islámu. Musíme ještě jednou upozornit, že miliony muslimů jejich smrt slavily, že vznikaly i evropské internetové komunity plné muslimů, kteří tam tvrdili, jaká je to dobrá zpráva. A také si tyto organizace zjevně neuvědomují zásadní věci.

V koránu se (ne doslovně, ale shrnutě) píše: "neberte si ne-muslimy za přátele a kdykoliv se otočí zády, udeřte je do šíjí." A protože je tato kniha pro muslimy to samé jako pro křesťany desatero, bylo by pro tyto lidi vhodné zamyslet se i nad tím, zda není náhodou dost pravděpodobné, že islámští pravověrci někdy zabijí i je nebo jestli znásilní jejich manželky, dcery či uřežou hlavy jejich synům. To je vše možné.

Tyto organizace islám zřejmě vůbec neznají. Jsou tu jisté souvislosti. Problém je také to, že s útokem na Charlie Hebdo souvisí i 4 židovské oběti. Jejich smrt je tímto "oceněním" dá se říci zpochybněna a pro organizaci vlastně ztratila nějaký význam. Význam tu ale je. Při útoku zemřeli Židé, špatný muslim a kritici islámu. Všichni se dopustili těžkých proti-islámských zločinů. Mrtvý policista tím, že v uniformě brání chybnou demokratickou stabilitu země. Oběti v redakci tím, že urazili chudáčka "proroka", analfabeta, pedofila, teroristu a vraha Mohameda. A 4 oběti se provinili něčím zdánlivě nevinným. Byli to Židé. Není tohle už jasný důkaz toho, jak moc je islám tím nenávistným rasistou? Neměli bychom my naopak ocenit tuto organizaci za její podporu nacistického režimu? Není divné, že Hitler dostal od vysoké islámské autority "čestné muslimství"?

Určitě ne pro tuto organizaci. Neexistuje horší typ diktatury, než umlčovat všechny, kteří upozorňují na problém. Neexistuje horší morální zločin, než odsoudit nevinné a ještě ke všemu po smrti jen kvůli tomu, že zasáhli nepohodlné téma. Tato organizace tak patří do širokého spektra pro-islámské diktatury, jejíchž tlak na veřejnost stoupá s agresivitou islámu. Kam až tito lidé jsou schopni dojít?

Zdroj

Islamoklast Kubásek

Autor: František Kubásek | neděle 15.3.2015 11:00 | karma článku: 30.15 | přečteno: 744x

Další články blogera

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma článku: 39.10 | Přečteno: 1320 | Diskuse

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma článku: 37.91 | Přečteno: 1559 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Pavel Král

Jak získat čelo tvrdé jako křemen?

„Dávám ti čelo jako křemen, ...“ Toto slovo mi dává odpověď na otázku, kterou si v poslední době často kladu. Proč jsem v dětství neuměl říci ne? Vzpomínám si totiž na situaci, kdy mě můj pronásledovatel a trapič vybídnul: „Dej ...

1.10.2023 v 13:00 | Karma článku: 3.53 | Přečteno: 80 | Diskuse

Vlasta Fišrová

Snílek Václav

Chytrý telefon mi krátce po svátku sv. Václava nabídl nový videoklip Václava Neckáře s písní Snílek. Zpěváku Václavovi a jeho hudebnímu týmu, který jej doprovází, se podařilo navázat na ojedinělou Půlnoční.

30.9.2023 v 19:38 | Karma článku: 10.02 | Přečteno: 171 | Diskuse

Vlasta Fišrová

Láska a inspirace namodro

Psala jsem tu ódu na Toyen a mé setkávání s nejlepšími českými malíři, nejen surrealisty, pokračuje dalšími zážitky. Obrazy nejen v originálech na zdech, ale i jako velké puzzle či pexeso, tak se dnes představuje umění.

29.9.2023 v 21:29 | Karma článku: 5.47 | Přečteno: 102 | Diskuse

Daniel Trojan

Recenze filmu Barbie - 72,5 %

Stereotypní Barbie se musí vydat ze světa dětské fantazie do reality všedního dne, aby zabránila ztrátě iluzí jedné zneuznané ženy s dospívající dcerou. Mezitím objevuje taje reality, která není k ženám zrovna přívětivá.

29.9.2023 v 19:00 | Karma článku: 7.63 | Přečteno: 128 | Diskuse

Dita Jarošová

Král vysílá do boje?

Nemohu si pomoci, nynější situace, hlavně co se dění v médiích týče, mi připomíná dětskou hru" Král vysílá do boje." Jistě ji znáte, dvě skupiny se drží za ruce a hlava, tedy král vyšle do boje borce, který se snaží

29.9.2023 v 14:22 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 278 | Diskuse
Počet článků 179 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2707

www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof

 

 

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...