Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 28. května 2023 Vilém

Neexistuje v historii mocnější osoba. A existovat ani nebude....

12. 06. 2015 6:00:00
Neprozradím to rovnou, postupem článku zkusím napovědět a po nějaké době už byste měli mít jasno v tom, o koho se jedná...

Přemýšlel jsem dlouho nad tím, jak všelijak může být definována moc. Kam až může sahat vliv mocné osoby, na co všechno se dá mít a hlavně, kdo toho ovlivnil nejvíce. Pokud bych tedy jen uvažoval o doposud žijících osobnostech, byl bych vedle jak ta jedle. Musím sáhnout hluboko do minulosti. Musím se podívat do časoprostoru a pátrat. Možná to však bylo trochu snadnější než si kdo může myslet.

Vliv, který by někomu vydržel třeba i hodně přes tisíc let po jeho smrti? Takových lidí moc nenajdete a když ano, většinou se poukazuje na určité činy, nikdo se jimi neřídí, pouze se uvádí, jaký dar dal například tehdejší společnosti. A ano, mnohdy se jedná o postavy kladné, moudré, velmi dobře vystudované. Tento muž je však jiný. Byl to analfabet a dokázal z toho sám pro sebe udělat uměle jakousi přednost.

Když tak jednou přemýšlel kolem skal a v nich, co se svým životem udělá, napadlo ho něco, co ovlivňuje politický, ekonomický a náboženský svět i v roce 2015. Napadlo ho něco tak nepřevratného a absurdního, že je směšné, kolik lidí je tím ovlivněno i dnes, kolik z nich se kvůli tomu od narození nechá, ač dobrovolně či ne, připravit o svobodu žití, kolik životů jeho výmysl promarní, kolik lidí diskredituje za říkání pravdy a jak moc přístup okolního světa hýbe s cenami zejména černého zlata.

Je až neuvěřitelně ohromující a děsivé zároveň, jak dospělý muž získal moc, na svojí stranu 100 kolegů, kteří mu násilím získali další tisíce. A jak moc děsivé bylo to, co vymyslel... Vymyslel si, že se stal mužem neobvyklým, mužem, jenž hovořil skrze anděla s Bohem, jenž mu předal velké poselství. A vyhrožoval smrtí každému, kdo o jeho poslání pochyboval, nechával otrávit lidi, kteří si z něj utahovali, udával způsob smrtí, mnohdy velmi krutý a dokonce jej nechal zapsat ve velmi strašidelných spisech, jenž se uchovaly až do nynějšího světa, více než 1300 let po jeho smrti.

Co je až děsivě nemožné, toho on dosáhl. Přes 1,5 miliardy lidí dobrovolně či nedobrovolně jeho osobu a činy považuje za morální vzor. Pokud by tak nečinili, nejsou to správní věřící. Takže tato více než miliarda věří vrahovi, násilníkovi a muži, který se oženil i s dívkou sotva školního věku. Tato více než miliarda kolem sebe vytvořila neuvěřitelnou ochranou vrstvu. Ne snad že by kolem jejich zemí stály obrovské zdi a zbraně, v jejich světě nyní leží drtivá většina zásob ropy.

A protože svět tuto ropu potřebuje, snaží se kritiky zbavit dojmu, že tento muž vymyslel zločinnou, diskriminační a vražednou ideologii, která se jako náboženství pouze tváří, ale nabízí zejména průnik do cizí společnosti, vytvoření jakéhosi paralelního společenstva, změny pravidel a nakonec postupné pohlcení moci v oblasti, a to cestou diskriminace, výhrůžek smrtí i jejich splněním, krádežemi, znásilňováním, polygamií a vysokou porodností. Tento režim má podle nejmocnějšího muže na světě za cíl tento svět ovládnout a zatím se daří.

Svět, kde tento muž svojí hrůzu vymyslel, je bohatým ložiskem ropy a může tak kdykoliv ovlivnit celou světovou ekonomiku, jelikož země tohoto světa dokáží spolupracovat. Tolerancí tak svět platí za jakýsi dojem cenové stability. Tolerance však ohrožuje demokratické zřízení mnoha států, dotyčný muž tak 1383 let po smrti ovlivňuje téměř celou globální politiku. I přes jasné zločiny tohoto režimu se nejspíše pro peníze každý tváří, že to ve skutečnosti nejsou zločiny ani terorismus, které se inspirují výmyslem tohoto muže. Každého kritika se snaží zdiskreditovat a i přes rostoucí odpor z řady obyvatel, tento odpor ignorují, považují jej oficiálně za nenávist a pokračují v sebedestrukci.

Vše kvůli jednomu muži. Tento muž jménem Mohamed, jenž si jednou začal říkat "prorok", za sebou zanechal mnoho škod, mrtvých, zotročených a znásilněných. A přes to jej tolik lidí bere jako morální vzor, což také napovídá jasně tomu, co lze od těch lidí čekat. Takzvaný prorok Mohamed se stal nejmocnějším člověkem planety a historie. Nikdo předtím ani potom nedokázal jednou návštěvou jeskyně tolik, co on. Nikdo nedokázal ovládnout náboženský, politický a ekonomický svět tak intenzivně, jako on. Nikdo to skrze následovníky nedokázal tolik let po své smrti. Nikdo toho nedocílil tak absurdní a neuvěřitelnou cestou. A nikdo jej v těchto děsivých výsledcích nejspíše nikdy nepřekoná...

Autor: František Kubásek | pátek 12.6.2015 6:00 | karma článku: 32.36 | přečteno: 1425x

Další články blogera

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma článku: 39.10 | Přečteno: 1301 | Diskuse

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma článku: 37.91 | Přečteno: 1547 | Diskuse

František Kubásek

"Turnaj se povedl" aneb šílené lži kolem mistrovství světa juniorů

Byly časy, kdy česká hokejová reprezentace pravidelně bojovala o nejvyšší příčky. Byly časy, kdy jsme byli smutní, že naše reprezentace do dvaceti let prohrála ve čtvrtfinále. A teď máme být šťastní za prohru 0:3? Co to sakra je?

3.1.2021 v 13:26 | Karma článku: 35.42 | Přečteno: 1629 | Diskuse

František Kubásek

(Koróna) pozitivní deník - den 1 až 3

Je zajímavé, jak se nemoc vyvíjí. Následující poznatky jsou jedním z asi dvou set tisíc případů jen v ČR, a tak předpokládám, že každý to má trochu jiné.

17.12.2020 v 14:33 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 937 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Helena Herynková

Pojďme si na chvíli hrát na kdyby

Každému z nás staví život denně do cesty rozhodnutí a my si musíme vybrat, kam půjdeme dál. Kniha Kdyby právě s tímto operuje a nabízí čtenářům dvě verze jednoho příběhu.

28.5.2023 v 9:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Ladislav Kolačkovský

Strakova akademie – věrní Říši až do svého konce

Dnešní budova úřadu vlády ČR je bývalým sídlem Strakovy akademie, což je dosti známý fakt. Nicméně méně známé jsou okolnosti vytvoření Strakovy nadace a její vnitřní poměry a osud šlechtických studentů, kteří zde žili své životy.

27.5.2023 v 22:44 | Karma článku: 12.28 | Přečteno: 252 | Diskuse

Daniel Trojan

Recenze filmu Ostrov - 57,5 %

Na dovolené v tropech manžel oznámil manželce podání žádosti o rozvod. Bohužel během letu domů došlo k nehodě, která oba uvěznila na opuštěném ostrově. V zájmu přežití se budou muset naučit znovu spolupracovat a možná i něco více.

26.5.2023 v 19:00 | Karma článku: 6.72 | Přečteno: 112 | Diskuse

Blanka Fay

Vždycky máme na vybranou aneb i v pekle může vzklíčit naděje..

Přežít hrůzy Osvětimi a dokázat poté vstát ze dna, uzdravit se a svojí prací pomáhat lidem, tak to chce hodně vnitřní síly. a odvahy.

24.5.2023 v 17:31 | Karma článku: 9.85 | Přečteno: 196 | Diskuse

Eva Šamánková

Jiné místo - Netušili, co skrývá mlha

Čerstvá partnerská známost a první společný výlet. Měl to být příjemný prodloužený víkend v centru krásných lázní. Stala se z toho však noční můra a nejděsivější životní zážitek. Co schovala a dosud nevydala pohlcující mlha?

23.5.2023 v 9:33 | Karma článku: 7.33 | Přečteno: 185 |
Počet článků 179 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2702

www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof

 

 

Tříletou dceru Bereniky Kohoutové srazilo na přechodu pro chodce auto

Teprve tříletou dceru Bereniky Kohoutové (32) srazilo v úterý v centru Prahy auto přímo na přechodu pro chodce. Jak se...

Taťána lže a mstí se, říká Brzobohatý. Rád se převlékám za ženu, připouští

Modelka Taťána Kuchařová (35) v církevní žalobě píše, že její bývalý muž Ondřej Brzobohatý (40) není sexuálně vyhraněn....

Zemřel slovenský herec a hudebník Daniel Heriban. Bylo mu 43 let

Heriban, známý například ze seriálů Horná Dolná a Hnízdo nebo z filmů Únos či Sviňa, zemřel podle informací TV JOJ ve...

Chystá se novinka, kdo spoří v penzijku, odečte z daní až 48 tisíc

Důchody mají být pro budoucí penzisty nižší. Populace stárne a průběžný důchodový systém, do něhož přispívají současní...

Co zas chce, ty vole, reaguje Jágr na volání bezradné Branišové od faxu

Hokejista Jaromír Jágr (51) a jeho partnerka, modelka Dominika Branišová (28) pobavili sledující na Instagramu...