Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 5. prosince 2023 Jitka

Ovlivňují neziskové organizace i moderování blogů na iDNES.cz?

25. 08. 2019 8:46:32
Aby nedošlo k okamžitému smazání článku na základě špatných zdrojů, upozorňuji již zde, že se nejedná o článek, jehož výsledkem je jednoznačná odpověď na otázku zadanou v nadpisu, neboť styl "úvaha" toto nevyžaduje.

Též si dovolím upozornit, že než se začnu ptát, shrnu jeden příklad, který mě donutil se ptát.

Jordanka Jirásková proslula zejména díky svým sarkastickým videím, která ji z pohledu různých lovců hoaxů, vyšoupla i na pozice "mluvčí Pirátů" a podobně. Nyní se však na internetu zabývá i vážnými tématy - například činnost úřadu Barnevernet, nebo dovážení ilegálních imigrantů do EU. A to zcela vážně a bez sarkasmu. Tady už sarkasmus nestačí.

Paní Jirásková se nejprve tázala na Twitteru Lékařů bez hranic. Dostala tam blokaci, kterou liberálové tolik vyčítají například Okamurovi. Ale tady "podávala ty samé otázky, lhala," a podobné nepravdivé argumenty, pro liberály stačí. Tak napsala na Facebook organizace. Jedna otázka + jeden komentář = BAN i tam.

Dobře, řekla si. Stránka je jedna věc, profily jednotlivých aktivistů jsou věc druhá. Napsala jakémusi vedoucímu komunikace neziskovky pro ČR. Ten řekl, že ona lže.

Lži, které údajně ukázala:

Že podle zákonů je převoz lidí na mnohem vzdálenější než nejbližší bezpečný přístav již pašování či převaděčství - nikoliv záchrana.

FAKT: I kdybychom vyloučili, a to zatím bez opory mezinárodních stanovisek, že Libye není bezpečná, máme tu další severoafrické země. V Tunisu se zvedl počet turistů v roce 2018 na 8 000 000. V roce 2017 to bylo o dva miliony méně. Nebezpečí pro turisty tam je nulové, protože pro ně je bezpečnost jedním z hlavních požadavků a přesto se návštěvnost zvedá. I podle tak jednoduchého argumentu lze jednoznačně konstatovat, že Tunis je jasně bezpečná země. Organizace, která operuje, zcela záměrně, těsně za hranicí mezinárodních vod, jak sami napsali na FB, 25-40 námořních mil od břehu Libye, tak riskuje zdraví a životy ilegálních imigrantů a veze je na téměř desetkrát delší cestu.

Další lží má být, že Lékaři bez hranic nedělají to, co tvrdí, že dělat chtějí.

FAKT: Paní Jirásková tvrdí, že Lékaři bez hranic mají v činnosti pomáhat zdravotně tam, kde normální lékařská pomoc nestačí. Přesto však dovážejí zcela zdravé lidi do Evropy s tím, že právě Evropa se má starat. Faktem to je, bez jakékoliv připomínky. Navíc, všechny vážněji nemocné lidi z lodi, která nemá povolení k přistání, Itálie i tak převezme na břeh.

A poslední problém je, že se ptá furt. No ještě aby se neptala, když Lékaři bez hranic bez odpovědi blokují.

ÚVAHA

A tady bych se začal ptát. Když už paní Jordanka neměla, jako "obyčejný člověk," a nikoliv "aktivista z neziskovky," možnost se viditelně ozvat, napsala otázky znovu na blog iDNES, odkud to zmizelo během pár hodin, a to údajně pro neozdrojovaný článek.

Jak je možné, že iDNES.cz vydá články, které by se daly použít jako zdroje pro všechna tvrzení zmíněšné blogerky, ale přesto její článek smažou? Jak je možné, že v článcích iDNES.cz se o všech vyloveních imigrantů píše jako o záchraně? Vždy zachránit se definuje jako naložit a odvézt k nejbližšímu bezpečnému přístavu.

Zde je video, jak to vlastně funguje. Pašeráci totiž vědí, že neziskové organizace mají tendence všechny vozit do EU, a tak ty migranty vylodí na hranicích mezinárodních vod a ti migranti pak čekají na neziskovku. Kdyby neziskovky začaly dodržovat pravidla a nehrály si s nimi, nemyslíte si skutečně, že by to pašeráci po několika nezdařených taxislužbách vzdali?

Když by prostě tisíce imigrantů přišly zpět do táborů s tím, že každý zaplatil a do EU se nikdo nedostal, fakt si myslíte, že ti ostatní by byli tak hloupí a šli by to po několika měsících zkusit taky?

Takže když tohle všechno napadne mě, napadlo to jistě i všechny členy těchto neziskovek. Jenže dále to všechno lifrují do EU. Proč? Jaký mají účel? Neplatí je za to někdo? Nejsou tak agresivní, jako Rockette, a neútočí svou lodí na menší lodě policie právě proto, že je jejich misí dokončit taxislužbu do Itálie? Není proste logické podezírat neziskové organizace, které ignorují bezpečný Tunis, z přímé a chtěné spoluúčasti na trestném činu, kterým je převaděčství, za které ve Francii sedí dva čeští řidiči kamionů?

A když iDNES.cz tohle všechno nedojde. Jak si může být člověk jistý, že neziskové organizace nemají přímý vliv i na média? Paní Jordance to smázli dost rychle. Stejně jako já dostal třicet minut po kritickém příspěvku u Open Arms na Facebooku třicetidenní blokaci. Pořád se nemám bát, že nějaké organizace, na které 99% lidí má ten názor, že pašují lidi a ty organizace se ani neobtěžují nějak rozumě argumentovat a dále agresivně tlačí další a další ilegály do EU, mají přímý vliv na sociální sítě a média? A jaký vliv pak mají na politiky?

Opravdu si nemyslíte, že kdyby neziskovky přestaly všechno lifrovat do EU, nebo alespoň jasně dokládaly, že jejich pasažéři jsou tak moc nemocní, nebo jasně stanovovaly, proč ne Tunis, proč ignorace i Španělska a místo toho risk zdraví lidí a další čekání u Itálie, která si čirou náhodou zvolila politika, který jim dvakrát netleská.

Na lodi Sea Watch 3 byla s Rockettovou i německá veřejnoprávní televize ARD. Jak máme věřit, že tu, po této události, nehrají média a neziskovky společnou provokativní hru s cílem konečně odpůrce umlčet a zničit evropskou kulturu?

A pokud mi tento článek smažete, bude to jasné. Odpověď na otázku v nadpise bude znít "ano"

František Kubásek

Autor: František Kubásek | neděle 25.8.2019 8:46 | karma článku: 35.95 | přečteno: 922x

Další články blogera

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma článku: 39.10 | Přečteno: 1336 | Diskuse

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma článku: 37.91 | Přečteno: 1629 | Diskuse

Další články z rubriky Hyde park

Jan Tichý(Bnj)

Proč podporuji stávku?

Níže uvádím důvody. Má žena se stávky účastní aktivně v Praze. Ani jeden z nás nejsme v odborech. Já na svém malém pracovišti (ve čtyřech lidech celkem) žádné odbory nemám ani je nepotřebujeme.

24.11.2023 v 8:21 | Karma článku: 11.11 | Přečteno: 194 | Diskuse

Marie Voříšková

Šikana z pokrytectví

Snáším klidně, že dne 28.10.2023 o mém článku na Blogu iDnes pod titulkem “Pokrytectví našich oslav” proti mojí vůli “za administraci blogu Helena Skočová” napsala: "Byli jsme nuceni ho stáhnout z hlavní strany Blogu iDNES...".

11.11.2023 v 11:56 | Karma článku: 25.46 | Přečteno: 586 | Diskuse

Petr Říha

Cestovka naruby (upraveno na příkaz administrátora)

Vždycky jsem si myslel, že cestovní kancelář je tu proto, aby klienta, za jeho peníze odvezla do zvolené destinace, kde si za své peníze užije. Ale nebyl by to podnikavý člověk, aby nevymyslel pro něj výhodnější způsob turistiky.

31.10.2023 v 11:08 | Karma článku: 17.91 | Přečteno: 293 | Diskuse

Jan Bezděkovský

Stupidní kritika kritiků Izraele

Krátká reakce na blog Stupidní kritika bombardování Gazy od Karla Wágnera a situaci na Blízkém východě.

25.10.2023 v 4:42 | Karma článku: 13.26 | Přečteno: 281 | Diskuse

Jiří Beránek

Proč musel bloger Větvička skončit na blogu iDnes?

Karel Kryl svého času zpíval "Byl hrozný hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat. A bylo jim to málo". Většina čtenářů asi skladbu "Veličenstvo kat" zná. A pokud se najdou i tací, kteří ne,

12.9.2023 v 11:26 | Karma článku: 35.65 | Přečteno: 1246 | Diskuse
Počet článků 179 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2708

www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof

 

 

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Přísahám, že jsem chtěl být jen pan domácí, říká Viewegh o lásce k Ukrajince

Spisovatel Michal Viewegh (61) promluvil v Show Jana Krause o tom, jak se jeho snaha pomoci ukrajinským uprchlíkům...