Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 5. prosince 2023 Jitka

Nepříjemná pravda o Ursule von der Leyen

30. 11. 2019 21:37:41
Evropský parlament si zvolil novou Evropskou komisi, která nám všem bude vládnout. Co že je zač tato eurokomise? Chtěl jsem se na ně podívat, ale samotná Ursula von der Leyen, předsedkyně, vydá dost na vlastní příspěvek.

Upozorňuji předem, že nemusíte číst tento článek a můžete si na youtube poslechnout moji audiovizuální verzi.

Ministryně obrany plná průšvihů. Tak by se dala nazvat její vrcholová politická kariéra, kterou dost dobře popisuje stejnojmenný článek na serveru Politicio. Problémy má již déle. Například v roce 2015 vyplavalo na povrch podezření z plagiátorství její disertační práce na medicíně. Prokázáno bylo, že ve většině případů neuvedla zdroje vůbec, či je neuvedla řádným způsobem. Komise univerzity však došla k závěru, že chyby byly neúmyslné a že nenarušily základní tezi její práce. Tady měla štěstí.

Pak to ale začalo. Na postu ministerstva obrany zažila mnoho průšvihů, které zavání až korupcí. Například podezřelé zakázky, kdy pro ministerstvo pracovali "externí" poradci, kteří sice měli samostatně výdělečnou činnost, nicméně měli jediného klienta - ministerstvo Leyenové. Navíc vypadali jako oficiální zaměstnanci - vlastní hlavičky v dopisech, visačky, kanceláře, vizitky. Během pár měsíců vyšli tito podezřelí poradci na 150 000 000 EUR. Navíc byl prokázán kamarádíčkovský systém a mnoho z nich mělo vazby na zaměstnance ministerstva.

Už podstata jejího ministrování byla průšvih. Nekomunikovala. Obklopila se skupinkou poradců a ti sloužili jako přísné síto na informace. Když pak v řadách armády došlo k průšvihu (islámští radikálové v řadách ISIS, pravicoví extremisté), okamžitě obviňovala velitele Bundeswehru. Ti pod ní tak odmítali pracovat. V armádě vzrostl počet případů šikany, prohloubila se komunikační díra mezi Bundeswehrem a ministerstvem, ještě více spadla armáda do personální krize.

Rekonstrukce lodí byla skoro až zlomová. Například Gorsh Fock, cvičná loď z padesátých let, prošla rekonstrukcí, která se prodražila z 9,6 milionů EUR na 135 milionů EUR, tedy čtrnáctinásobně. Opravou prošly další vojenské lodě. Flotila šesti zásobovacích měla projít opravou za 36 milionů, která se prodražila na více než 160 milionů. Dvě lodě jsou stále v doku bez schopnosti provozu, jejich rekonstrukce má více než roční zpoždění.

I přes to, že se na tom, že je von der Leyen naprosto k ničemu, shodli například i němečtí Zelení a AfD, jinak extrémně rozeštvané tábory, což o něčem svědčí, Merkelová ji kamarádsky na jejím postu drží. Takový Zeman - Babiš style.

Více se dozvíte zde.

Jen ještě zkráceně dodám, že během první 100 dní chce Ursula von der Leyen prosadit the Green new Deal for Europe. Ten, když to řeknu hodně stručně, chce odstřihnout soukromé firmy od zakázek, zavést ekocidu jako zločin proti lidskosti, přinutit centrální banku vykupovat zelené dluhopisy a sunout do oběhu další a další přebytečná eura, obcházet rozpočtová opatření EU (zavedená například proto, aby Řecko nepotopilo eurozónu). Snad vám nemusím říkat, že tohle je socialismus jako prase.

Obávám se, že po zkušenostech s touto dámou budeme teskně vzdychat po Junckerovi...

Autor: František Kubásek | sobota 30.11.2019 21:37 | karma článku: 36.30 | přečteno: 2157x

Další články blogera

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma článku: 39.10 | Přečteno: 1336 | Diskuse

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma článku: 37.91 | Přečteno: 1629 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

David Kunc

Ekonomické události 48. týdne

Trhy očekávají, že ani ECB ani FED nebudou dále zvyšovat sazby, ba naopak, věří, že je brzy začnou snižovat. Zda je to oprávněné očekávání ukáže čas, my se podíváme mimo jiné, jak se tato očekávání promítají do cen aktiv

3.12.2023 v 20:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 67 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Škrtněte ideologii a bude na důchody

Ze všech stran slyšíme, že demografická situace je neudržitelná, bez reformy se důchody neobejdou. Pak občas od vágních politických výkřiků přejdeme k sofistikovanějším rozborům.

3.12.2023 v 8:00 | Karma článku: 48.16 | Přečteno: 17291 | Diskuse

Evžen Korec

Další bruselský nesmysl: Zákaz plynových kotlů omezí stovky tisíc českých domácností.

Mnoho miliard korun ze státních zdrojů vyletí komínem. A to doslova. Bruselští byrokrati totiž chystají zásadní změnu směrnice, která v konečném důsledku povede k zákazu prodeje i oprav plynových kotlů.

29.11.2023 v 10:52 | Karma článku: 46.12 | Přečteno: 10081 | Diskuse

Milan Smutný

Petice a výzva vládě k zajištění bezpečné a cenově dostupné elektřiny

Spolek Realistická energetika a ekologie sepsal petici,v níž návrhem konkrétních kroků vyzývá vládu, aby přijala všechna nezbytná opatření pro zajištění bezpečné, soběstačné a cenově dostupné elektrické energie v České republice.

28.11.2023 v 15:17 | Karma článku: 18.87 | Přečteno: 279 | Diskuse

Tomáš Flaška

Školství stávkovalo, a proč vlastně?

Prý malé platy pomocného personálu, prý málo učitelů, prý nedostatečné investice ... všechno to má jeden jediný společný faktor, a to jsou chybějící peníze.

28.11.2023 v 10:05 | Karma článku: 33.07 | Přečteno: 1011 | Diskuse
Počet článků 179 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2708

www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof

 

 

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Přísahám, že jsem chtěl být jen pan domácí, říká Viewegh o lásce k Ukrajince

Spisovatel Michal Viewegh (61) promluvil v Show Jana Krause o tom, jak se jeho snaha pomoci ukrajinským uprchlíkům...