Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 5. prosince 2023 Jitka

Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od Židovské strany

6. 02. 2020 14:57:18
Následující článek je parafrází dnešní informace z Německa. Tamní předseda vlády spolkové země Durynsko byl zvolen i hlasy strany AfD a levičáci s médii v čele s Merkelovou tak řvali, že po dni rezignoval.

Přijde mi to totiž jako jasná historická kolerace s Ždiy. A skončilo to vražděním. Jen se podívejme, jak by takový článek vypadal kolem roku 1935:

Německou mediální a politickou scénu šokovalo zvolení nového ministerského předsedy ve východoněmeckém Durynsku. K jeho zvolení totiž napomohly hlasy politiků židovské strany JPfD (Jüdische Partei fůr Deutschland). Případ vzbudil vlnu nevole mezi obyvateli, média píší o politickém zemětřesení a politici hovoří o porušení tabu. Politik svobodných demokratů na základě reakcí z funkce durynského premiéra odstoupil.

Kemmerich se tak stal prvním premiérem některé z německých spolkových zemí, který uspěl i díky hlasům JPfD. Volba vyvolala v Německu bouřlivé reakce.

Volba ministerského předsedy, který už složil přísahu, byla v Durynsku důsledkem patové situace po říjnových zemských volbách. Nepodařilo se po nich totiž sestavit žádnou většinovou koalici.

(...)

Podporu přitom získal od politiků NSDAP a JPfD, i když nacionální socialisté předtím zdůrazňovali, že s JPfD spolupracovat nebudou.


„Byl to špatný den pro demokracii. Byl to den rozchodu s hodnotami a přesvědčením NSDAP,“ okomentoval případ německý kancléř Adolf Hitler. „Strana se na takové vládě podílet nesmí,“ zdůraznil šéf německé vlády při návštěvě Japonska. Výsledky středečního hlasování musí být podle něj „vzaty zpět“.

(...)

Podobně hovořil i nynější ministr vnitra v DurynskuWilhelm Frick (NSDAP). Nechat se zvolit premiérem hlasy JPfD je podle něj nepřípustné. Frick za nejlepší řešení považuje předčasné volby.

(...)


Drtivá kritika se ozývá i z dalších stran. „Nechat se zvolit sionistickými extremisty ministerským předsedou je zcela nezodpovědné,“ napsal ministr zahraničí z NSDAP Hans Frank. „Je to porušení tabu, které bude mít dalekosáhlé následky.“

Hlasování, proti němuž protestovali lidé před centrálami NSDAP v Berlíně, naopak přivítalo vedení JPfD, podle něhož se ukázalo, že vylučování JPfD z politické scény nefunguje.

Reakce německých médií

„To, co se odehrálo v zemském sněmu v Erfurtu, je akt bezpříkladné politické nezodpovědnosti,“ napsal deník Westfalen-Nazi. „Politická kultura naší země dostala brutální ránu pod pás, která bude ještě dlouho cítit,“ míní.

„Zřejmě byly všechny prostředky a porušení tabu dobré, aby se dosáhlo politických cílů. Je to hořká prohra pro důvěru lidí v parlamentární demokracii,“ poznamenává list Thüringer Hitlerjundgent. „Skandál v Durynsku symbolizuje posilování (židovských) okrajů,“ konstatuje zase Neue Osnahitler Zeitung, podle něhož je Německo v hluboké a velmi nebezpečné krizi. „Společnost se rozděluje. Radikalizuje se,“ píše deník.
____________________________________________

Tak co? Jak se vám líbí nová, otevřená společnost? Víte například, že proti dnešní AfD jsou páchány bombové útoky, bití na ulici a že když někdo AfD pronajme, veřejně mu zavolá politička ze strany zelených, která vyhrožuje majitelce, že bude násilí a někdo nože bodne zaměstnance toho podniku s tím, že je nácek? To se skutečně děje. (zdroj)


Autor: František Kubásek | čtvrtek 6.2.2020 14:57 | karma článku: 23.57 | přečteno: 510x

Další články blogera

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma článku: 39.10 | Přečteno: 1336 | Diskuse

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma článku: 37.91 | Přečteno: 1629 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Doomeři v naší politice

Mezi nejklasičtější doomery v politice u nás patří apokalyptik Rajchl a jeho loňské výroky o tom, jak nebude plyn, lidé zmrznou, průmysl se zastaví, elektřina bude stát tisíc € za megawatthodinu a litr benzínu sto padesát korun.

4.12.2023 v 17:43 | Karma článku: 9.91 | Přečteno: 287 | Diskuse

Jan Ziegler

Rusko a Hamás jako dvojčata, vraždy dětí a masivní korupce

Perfektně to vystihl Rus Vitalij Ginzburg, který ve svém skvělém komentáři, přesvědčivě doložil. že putinovské Rusko a fanatičtí islamističtí zabijáci z Hamásu mají hodně sdílených podobenství a zločinů.

4.12.2023 v 12:24 | Karma článku: 24.69 | Přečteno: 490 | Diskuse

Jan Bartoň

Klima : Klimatologové a média útočí a ohromují

Dostali jsme přímý zásah 240000000000000000000 elektronvoltů. Odkud, nevíme. Klima je nejteplejší za 100000 let.

4.12.2023 v 8:00 | Karma článku: 35.62 | Přečteno: 922 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Vlastní branka ODS

Jistě se shodneme na tom, že uklízečka, která zapomněla zavřít okno a z laboratoře ulétl nakažený netopýr, č. 19 takovou černou labuť způsobila. Okolnost nepředpověditelná a naprosto zásadní, která negativně ovlivnila celý svět.

4.12.2023 v 7:00 | Karma článku: 12.93 | Přečteno: 537 | Diskuse

Jiří Nápravník

„Nemocný muž“ Česko? Základ řešení je v poučení se z minulých chyb

Současné problémy české ekonomiky a státu se hromadily, neřešily a odsouvaly dlouhé roky. Došli jsme tak daleko, že mnoho neefektivností, „standardizovaných“ postupů či doslova hloupostí je pro mladší generaci normální práce.

4.12.2023 v 6:19 | Karma článku: 19.72 | Přečteno: 302 | Diskuse
Počet článků 179 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2708

www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof

 

 

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Přísahám, že jsem chtěl být jen pan domácí, říká Viewegh o lásce k Ukrajince

Spisovatel Michal Viewegh (61) promluvil v Show Jana Krause o tom, jak se jeho snaha pomoci ukrajinským uprchlíkům...