Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 5. prosince 2023 Jitka

(Koróna) pozitivní "deník" - Den minus 3 až 1

15. 12. 2020 15:54:32
Říkal jsem si, že záznamy jednoho pozitivně testovaného třicetiletého jinak zdravého muže může někoho zajímat. Následující zkušenosti tedy berte jako jeden z mnoha případů, jak to může probíhat. Ale taky nemusí.

Na obrázku vidíte koronáčky (nevím, jestli je vidíte, já ne a nevím, proč), dobré s super drahé dortíky, které si můžete koupit v centru Prahy. Nenapadlo mě před těmi sedmi týdny to, že pošlou originálního bráchu, aby mě navštívil. Asi proto, že mi tak chutnaly, že.

Den -3/-2
Je pátek večer. Usínám s tím, že ráno vstávám do práce. Během noci však dojde ke komplikaci a tou je zimnice. Ráno vstávám a zima mi není. Noční potíže tedy svádím na špatné noční zatápění a jdu do práce. Příznaky žádné. Během směny (rozvoz - řidič) však pozoruji negativní změny. Lehká únava, větší touha po topení. Nic víc. Říkám si, že se jedná o takovou klasickou prosincovou komplikaci, kterou mívám téměř každý rok. Večer ulehám dříve. Na několik částí prospím noc celkem bez komplikací. Před posledním usnutím mi zmizí zimnice a všechny komplikace. Spát jdu s velmi mírnou bolestí v oblasti kolem očí.

Den -1
Ráno vstávám do práce. Potraviny rozvážíme i v neděli. JENŽE. Únava je velmi silná. Spíš než nachlazení mi připomíná streptokoka, který jsem prodělal v roce 2018. Přemýšlím, zda vůbec jít do práce. Rozhodnu se pro. Nechci dispečerovi komplikovat den. Zdvojnásobím ochranu - druhá rouška, upozornění na všech místech, kam rozvážím, že nejsem ve své kůži. Vše odděleně. Jakoby ve mě něco zatrnulo a říkal jsem si, že v případě, že dojde k něčemu "pozitivnímu", nebudu přece zbytečně tahat lidi s sebou do případné izolace.

Směnu ukončuji předčasně. Bolest se z okolí očí rozšířila na nos a celou hlavu, únava je velmi silná, zimnice též. Utíkám z práce, všechny míjím co nejvíc to jde a jdu si lehnout. Doma cítím velmi silnou zimnici. Divné, ráno teploměr v práci zvýšenou tělesnou teplotu nezaznamenal. Máme tam takovou tu termokameru, která by řvala jako vodní siréna. Usínání je však k mému překvapení těžké. Přestože jsem unavený, ta samá únava jako kdyby mi usínat zabraňovala.

Den 0
Ráno jsem vstával s tím, že pojedu k lékařce. Ale vzpomněl jsem si na jeden obrázek, kde taxikář říká paní: "Prosím, omluvte tu ten smrad dezinfekce" a ona odpovídá: "V pohodě, stejně už pár dní nic necítím," na což navazuje vyděšený výraz taxikáře. Říkám si, že bych to mohl ověřit ještě než odjedu. Vezmu si neotevřený pytel s kilogramem zrnkové kávy. Otevřu ho a zkusím nasát jinak tu krásnou kávovou vůni. NIC. Nos přiblížím. NIC. Zabořím obličej do kávy jako Kačer Donald do mincí. NIC! Sakra.

Po návštěvě internetových stránek, kde byly jen informace o otevírací době, se tedy rozjíždím za svojí všeobecnou lékařkou. Až na dveřích ordinace čtu podrobnější instrukce. Žádný vstup, dokud nezavolám. Chápu, vracím se do auta. Jakmile sestřička slyší sousloví "ztráta čichu", přerušuje mojí zpověď a píše žádanku na test. Karanténa je samozřejmostí.

Na test prý mohu jít bez objednání. Jdu tedy do nedalekého testovacího "centra" v budově mé bývalé základky. Stejně hnusný interiér jako tenkrát. Všichni čekající se mi svěří, že jsou objednaní. Když přijdu na řadu, rovnou říkám, že objednaný nejsem, ale sestřička mi řekla, že to u nich nevadí. "To nám dělají pořád," říká mi a posílá mě do odběrové místnosti. Proběhne klasické znásilnění nosu.

Vracím se domů a pořád zkouším čich. Přijde mi fascinující, že necítím ani obsah odpadkového koše.

Den 1: Chřipka? Vůbec!

Nyní je den 1 a po 19 hodinách přichází zpráva o pozitivním testu. O tři hodinky později volá hygiena. Zajímají ji jen kontakty bez roušky, delší a na kratší vzdálenost. Ano, stačí mít masku a jste v pohodě!

A příznaky? Únava mě nutí chlastat kafe, protože stejně neusínám. Zimnice se střídá s návaly. Ale jestli je to něco jako chřipka? Nevím, jestli to tak mají ostatní, ale u mě vůbec. Únava je podobná té ze streptokoku, ale pořád o dost slabší. Teploty nejsou vysoké, ale to střídání pocitů u chřipajzny jsem nikdy neměl. Kašel to občas zkusí, ale slabé. Takhle šílenou ztrátu čichu u chřipky jsem nikdy neměl. Bolesti jsou strašně divné. Ne slabší, ne silnější, prostě jiné než u klasické sezonní nemoci.

Všem přeji pevné zdraví a trochu více sociální Vánoce, než jaké budu mít já. Izolace mi končí až po Štědrém dnu.

Pokud vás to bude zajímat, další díly budou následovat.

Autor: František Kubásek | úterý 15.12.2020 15:54 | karma článku: 40.25 | přečteno: 4988x

Další články blogera

František Kubásek

Liberálové, proč se tak divíte, když někdo aplikuje vaši vlastní medicínu?

Poslední reakce na docela trapné bilboardy Andreje Babiše, varujícími před válkou, mě utvrdily v tom, že liberální demokraté, kterým já říkám "libtardi", nemají ani trochu sebereflexe a od Babiše se neliší vůbec v ničem.

18.1.2023 v 11:49 | Karma článku: 39.10 | Přečteno: 1336 | Diskuse

František Kubásek

IZRAEL vs. HAMÁS: jak to začalo a kde Hamás bere rakety

Tohle je můj článek se zdroji, které najdete dole v mnoha odkazech. Snažil jsem se popsat, jak začal současný konflikt Izraele a Hamásu.

18.5.2021 v 9:53 | Karma článku: 37.91 | Přečteno: 1629 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Víte, který kov je ze všech nejtvrdší?

Tato na první pohled prostá otázka nemá jednoznačnou odpověď. Pod pojmem tvrdost kovu se dají chápat různé vlastnosti. (délka blogu 5 min.)

4.12.2023 v 8:00 | Karma článku: 29.53 | Přečteno: 584 | Diskuse

Jan Fikáček

Zvládněte portrét s umělou inteligencí za minutu (1 minuta)

Existuje mnoho dlouhých článků a hodinových videí o AI (Artificial Intelligence), které vás zahltí spoustou nepotřebných informací. Chcete-li ale za minutu něco s AI nakreslit, čtěte tento blog. Povedu vás zkratkou.

3.12.2023 v 18:14 | Karma článku: 17.94 | Přečteno: 741 | Diskuse

Dana Tenzler

Nové úkoly pro misi New Horizons

NASA prodloužila financování mise New Horizons. Dalších pět roků bude moci nejrychlejší sonda, jakou kdy lidstvo poslalo do vesmíru, pokračovat ve výzkumu vzdálených částí Sluneční soustavy.

30.11.2023 v 8:00 | Karma článku: 18.56 | Přečteno: 147 | Diskuse

Jan Fikáček

O tom, proč jsou Beatles, Galileo či Einstein všudypřítomní jako bůh

Když jsem svému synovi pěl chválu na skupinu Beatles, znechuceně odvětil, že je to hudební pravěk. No jasně, dnes jede něco úplně jiného. Dcera mě třeba uvrtala do K-popu (korejského popu), syn stále poslouchá nějaké Bla, bla...

29.11.2023 v 9:07 | Karma článku: 17.69 | Přečteno: 371 | Diskuse

Zdenek Slanina

Málo známá kniha z r. 1951, co tématicky o 22 let předešla Solženicynovo Souostroví Gulag

V r. 1938 svedl osud do jedné cely věznice v Kyjevě německého fyzika holandského původu Friedricha Houtermanse a historika Konstantina Štěppu. Ti r.1951 na Západě pod pseudonymy Beck a Godin vydali knihu o praktikách NKVD.

29.11.2023 v 5:22 | Karma článku: 29.40 | Přečteno: 543 |
Počet článků 179 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2708

www.incorrect.cz

Odpůrce nespravedlnosti
Podle pana Kohouta dokonce filozof

 

 

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Přísahám, že jsem chtěl být jen pan domácí, říká Viewegh o lásce k Ukrajince

Spisovatel Michal Viewegh (61) promluvil v Show Jana Krause o tom, jak se jeho snaha pomoci ukrajinským uprchlíkům...